hlavná stránka   naša obec   vyučovanie   história školy   školský klub   projekty

Činnosť v školskom roku 2002/2003   TU                  Aktuality zo života školy   TU

Naša obec VIDINÁ Vyučovanie História Školský klub Projekty, do ktorých je školy zapojená Žiaci školy Fotogaléria Zamestnanci školy Kontakt - adresa, e-mail, telefón

Stručná charakteristika školy

Naša základná škola sa nachádza v obci Vidiná, ktorá je v prímestkej lokalite mesta Lučenec.
Školu navštevujú žiaci od 1. až do 4. ročníka ZŠ. Je umiestnená v krásnom prírodnom prostredí, kde deti majú dostatok priestoru na svoju školskú i mimoškolskú činnosť, mimo znečisteného ovzdušia od výfukových plynov a mimo nebezpečenstva, ktoré na nich číha v cestnej premávke.
Zameranie školy je okrem prioritného výchovno-vzdelávacieho cieľa, výchova k zachovávaniu ľudových tradícií a environmentalistika (ochrana človeka a prírody). Toto zameranie sa uprednostňuje pri rôznorodej mimoškolskej činnosti.
V súčasnosti je na našej škole 23 žiakov,
z toho je jeden žiak integrovaný.
Školský klub navštevuje 18 žiakov.
Už tretí rok máme spojené ročníky
a to nasledovne:
I. trieda  - 1. a 2. ročník