Vyučovací proces na škole

Na škole pracujú kvalifikovaní pedagogickí pracovníci.
Už tretí rok máme spojené ročníky a to nasledovne:
I.  trieda - 1. a 2. ročník
II. trieda - 3. a 4. ročník
Školský klub je v dvojsmennej prevádzke:
ranná smena 6.00 - 8.00
poobednajšia smena 11.40 - 16.30
Na škole sa vyučuje nepovinný predmet Náboženská výchova.
Vyučovanie v jednotlivých predmetoch a v školskom klube prebieha podľa vopred vypracovaných časovo - tematických plánov, kde okrem učiva, ktoré má žiak vedieť sa zdôrazňuje aj bezpečnosť a ochrana zdravia detí a výchovné prvky ako je protidrogová výchova, environmentálna výchova, výchova k manželstvu a rodičovstvu.
Na škole síce nemáme plne vybavenú telocvičňu, ale kompenzujeme to množstvom náradia, ktoré sa na tomto predmete využíva.
V minulom školskom roku sa nám podarilo, s významnou pomocou obecného úradu, sprevádzkovať basketbalové ihrisko v areáli školy, upravené pre menšie deti.
V čase zimy využívame podľa poveternostných podmienok obecné klzisko a blízku plaváreň.
V škole sme prostredníctvom obecného úradu zriadili počítačovú učebňu s tromi počítačmi, ktoré sa výuživajú nielen vo vyučovacom procese, ale aj pri krúžkovej činnosti.
Tento rok sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnia exkurzie do hvezdárne, ktorú organizujeme každý druhý rok.
Každoročne sa zúčastňujeme rôznych súťaží poriadaných inými organizáciami ako je napríklad: SLÁVIK SLOVENSKA, TIMRAVINA STUDNIČKA, HVIEZDOSLAVOV KUBÍN,ZLATÁ GUĽOČKA, PYTAGORIÁDY, OLYMPIÁDY a mnohých ďalších.

Na škole v tomto školskom roku pracujú tieto záujmové útvary(krúžky):
- krúžok anglického jazyka, 2x týždenne pod vedením Mgr. Zuzany Trúchlej
- športovo - basketbalový krúžok, 1x týždenne
- krúžok ochrany človeka a prírody, 1x týždenne pod vedení Jozefíny Málišovej
- počítačový krúžok, 2x týždenne
- detský folklórny súbor Konôpka, 1x týždenne pod vedením Viery Kamenskej.

Niekoľko výhod našej školy:
  • bohatá mimoškolská činnosť v porovnaní s plnoorganizovanými školami (záujmové útvary, každý žiak má možnosť prejaviť svoje nadanie pri kultúrnych akciách v škole , ale i v obci)
  • využitie výpočtovej techniky pri výučbe i v popoludňajších hodinách ( v porovnaní s plnoorganizovanou školou, kde žiaci nemajú možnosť dostať sa k počítačom, u nás môže pracovať s počítačom každé dieťa)
  • kvalifikovanosť pedagogických pracovníkov
  • výborná spolupráca s obecným úradom, čo je zárukou ďalšieho zveľaďovania školy
  • spolupráca s logopedickou poradňou
  • medzinárodná spolupráca (družba so žiakmi maďarskej školy - slovenskej národnosti)
  • zapájanie sa žiakov do rôznych súťaží a projektov
  • špeciálny pedagóg na škole
  • spolupráca pedagógov ZŠ a MŠ
  • individuálny prístup, vzhľadom na prijateľný počet žiakov v triede

• Reklama: Vzdelávacie programy pre deti 4 až 10 ročné